BLOG

Boru destek elemanları hangi malzemelerden üretilir?

Teknolojinin gelişmesi ile beraber, boru destek sistem elemanlarının üretildiği malzeme türleri de farklılık ve çeşitlilikler göstermeye başlamıştır.

Başta petrokimya tesisleri olmak üzere, akışkan maddelerin yer aldığı her türlü tank, silo, boru hatları, depolar ile diğer makine ve ekipmanda kullanılan endüstriyel boru kelepçeleri (pipe clamp) ve boru destek sistem elemanları (pipe supports) belli başlı şu malzemelerden üretilebilmektedir.

Yapısal çelik malzemeleri. Karbon çeliği. Paslanmaz çelik. Galvanize çelik. Alüminyum. Döküm çelik Camelyaf takviyeli polyester. Camelyaf takviyeli plastik.

Farklı gereksinim, uygulama ve projelerde, yukarıda sayılı malzemelerden üretilmiş boru destekleri (pipe supports) kullanılmaktadır.

Hali hazırda, sektördeki en yaygın kullanımı olan ürünler ise paslanmaz çelik (stainless steel) ve galvanize çelik (galvanized steel) ile üretilmiş ürünler olmaktadır.

Galvanize çelikten üretilen boru destek sistemleri ve endüstriyel boru kelepçeleri, daha çok sıcak daldırma galvaniz (hot dipped galvanized) yöntemi ile elde edilmektedir.

Yukarıda da belirtildiği üzere, petrokimya tesisleri, tank çiftlikleri (tank farm), boru hatları (pipe lines) gibi endüstriyel yapılardaki tüm borulama işlemlerinde kullanılan boru destek sistemleri için, firma olarak, her türlü talebi karşılayabilecek altyapı, makine ve ekipman ve uzman bir ekip ile hizmet vermeye devam etmekteyiz.

Projelerinizin gerektirdiği endüstriyel boru kelepçeleri, boru destek sistemleri ve hatta çelik konstrüksiyonlar için lütfen bizimle iletişim kurun.

Posted in Genel on May 06, 2022